Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

50 lat Szkoły Podstawowej nr 8 im. Janusza Kusocińskiego

27 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Czechowicach-Dziedzicach miała miejsce uroczystość Jubileuszu 50-lecia istnienia placówki. Wśród zgromadzonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, w tym Burmistrz Marian Błachut, dyrektorzy placówek oświatowych, osoby wspierające szkołę, nauczyciele oraz uczniowie wraz z rodzicami.

Uroczystość odbyła się na sali widowiskowej w Miejskim Domu Kultury, gdzie Dyrektor Marta Porębska przywitała gości. Dalszą część spotkania uświetnili uczniowie klas 4 i 5, którzy wcielili się w rolę dyrektorów oraz zaprezentowali taniec z kwiatami i szarfami. Po krótkiej  prezentacji historii szkoły uczniowie klas I - III pokazali swoje umiejętności w tańcu i śpiewie. 

Część artystyczną zakończył występ absolwenta szkoły - Sebastiana Gabrysia, który wykonał utwór Zbigniewa Wodeckiego „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Po odśpiewaniu hymnu szkoły przez uczniów i nauczycieli wszyscy przenieśli się do placówki. Tam pod tablicą patrona Janusza Kusocińskiego zostały złożone kwiaty.

Następnie uczestnicy uroczystości zostali poczęstowani jubileuszowym tortem i innymi słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Wszyscy przybyli goście mogli również zwiedzić szkołę, podziwiać wystawę poświęconą Januszowi Kusocińskiemu, wypożyczoną z IPN, dekoracje oraz prezentacje przygotowane przez nauczycieli i uczniów. Były to m.in. wystawy zdjęć, kronik, prezentacja multimedialna. Można było wpisać się do księgi pamiątkowej.

 - Uroczystość jubileuszu była wspaniałą okazją do wspólnych spotkań i integracji społeczności lokalnej. Przyczyniła się również do kształtowania wśród naszych podopiecznych ducha patriotyzmu, poszerzenia wiedzy na temat historii szkoły. 27 maja 2023 r. na długo pozostanie w naszej pamięci - podkreśla Jolanta Kucharska z SP 8.

Nie