Przejdź do głównej nawigacji Przejdź do treści Przejdź do stopki Przejdź do mapy portalu

46. Dni Czechowic-Dziedzic. Spotkamy się w Lasku w ostatni weekend sierpnia

Po dwóch latach przerwy związanej z pandemią do kalendarza organizowanych w naszym mieście wydarzeń wracają Dni Czechowic-Dziedzic. 46. edycja dni miasta odbędzie się w Parku Miejskim Lasek w dniach 27-28 sierpnia. Tegoroczną imprezę organizujemy wspólnie z bielskim Starostwem Powiatowym, łącząc Dni Czechowic-Dziedzic z Dniami Powiatu Bielskiego.

W Lasku w 2019 roku odbyły się ostatnie - 45. Dni Czechowic-Dziedzic. Impreza w zmienionej formule, mająca nieco innych charakter niż na stadionie miejskim, doskonale się sprawdziła i została bardzo dobrze przyjęta przez mieszkańców naszego miasta. Dlatego wracające po przerwie święto miasta ponownie odbędzie się w Parku Miejskim przy ulicy Słowackiego. Program 46. Dni Czechowic-Dziedzic został podzielony na dwa dni. Nie zabraknie atrakcji, które wypełnią nie tylko scenę, ale cały teren wokół niej…

Na sobotę 27 sierpnia zaplanowano rozpoczynający się już we wczesnych godzinach przedpołudniowych Beskidzki Jarmark Rzemiosła z warsztatami wypieku chleba. Odbędzie się również konkurs Kulinarne Smaki Beskidów, a scenę w Lasku wypełnią w tym czasie występy regionalnych zespołów folklorystycznych. Na sobotnie popołudnie przygotowaliśmy występ zespołu Weroena, zaś wieczorne granie wypełni Scena Pana Szewca – przegląd amatorskich, czechowickich zespołów muzycznych – rockowych i nie tylko, ćwiczących na co dzień w sali prób Czecho-Sound, prowadzonej przez Mateusza Wróbla, znanego szerzej jako Pan Szewc. Sobotni wieczór zamknie występ legendarnej grupy Turbo.

W niedzielę 28 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym, który swą metę będzie miał właśnie w Lasku. Tego dnia występy sceniczne rozpocznie program artystyczny dla najmłodszych, który ubarwią laureaci Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych powiatu bielskiego SAGA, Włóczykije,  Mażoretki Gracja i Studio RootART. Na scenie w Lasku w niedzielę wystąpią również: Big Band ZSTiL, CTM Movimento,Gang Marcela, Grupa Walimy w kocioł i Kraków Street Band. Na niedzielę zaplanowano też wręczenie nagrody Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A. D. 2022, zaś gwiazdą wieczoru będzie Artur Andrus z zespołem.

Zapraszając mieszkańców do wspólnej zabawy w ostatni weekend wakacji, już dzisiaj dziękujemy sponsorom, którzy zadeklarowali wsparcie finansowe, umożliwiające organizację 46. Dni Czechowic-Dziedzic.

plakat ze szczegółowym programem imprezy

 

Tak