Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start
Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Ligota na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych OSP PDF Drukuj
środa, 29 maj 2013
26 maja br. odbył się Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP w Starej Wsi. Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Ligota działająca pod patronatem MDK Czechowice-Dziedzice została bardzo gorąco przyjęta przez jury i publiczność. Orkiestra w swoich szeregach posiada najmłodszego muzyka całego przeglądu, Filip Horwat 11 lat, który otrzymał specjalną nagrodę od związku OSP.
Czytaj całość...
Majówka Sołecka - fotorelacja PDF Drukuj
wtorek, 28 maj 2013
W sobotę 25 maja br. w Zabrzegu odbyła się Majówka Sołecka - Festiwal Kuchni Regionalnej "Polski i Słowacki sposób na ziemniaka".

Zobacz >>> fotorelację

Jacek Łaszczok-Stachursky nowym radnym Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach PDF Drukuj
wtorek, 28 maj 2013
Jacek Łaszczok-Stachursky został nowym radnym Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach. Dziś (28.05) przyjęto uchwałę, zgodnie z którą obsadzono mandat, który wygasł w związku ze śmiercią radnego Jerzego Durajczyka (+).

Zgodnie z art. 190. 1. Ustawy z dnia 16 lipca 1998 r. Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw (Dz. U. z 2010 r. Nr 176, poz. 1190) w związku ze śmiercią radnego nastąpiło wygaśnięcie mandatu, a zgodnie z art. 194. 1. ordynacji w przypadku wygaśnięcia mandatu radnego wybranego w okręgu wyborczym dla wyboru rady w gminie liczącej powyżej 20.000 mieszkańców (...) Rada, po stwierdzeniu wygaśnięcia mandatu radnego, podejmuje na następnej sesji uchwałę o wstąpieniu na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów, a nie utracił prawa wybieralności.

Czytaj całość...
Wystawa fotograficzna PDF Drukuj
wtorek, 28 maj 2013
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina zaprasza na wystawę fotograficzną - "Bielska Kraina w obiektywie", która odbędzie się w dniach od 3 do 7 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Niepodległości 42. >>> Więcej
Szkoła Podstawowa nr 3 w Ligocie Mistrzem Polski w tenisie stołowym! PDF Drukuj
poniedziałek, 27 maj 2013
23-25 maja br. w Rawie Mazowieckiej (woj. łódzkie) odbyły się Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Województwo śląskie w kategorii dziewcząt reprezentowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie (Monika Fołta, Kinga Furtak, trener – Tomasz Szary).
Czytaj całość...
LGR Bielska Kraina informuje PDF Drukuj
poniedziałek, 27 maj 2013
LGR Bielska Kraina zaprasza do udziału w szkoleniu pn. "Obecne i przyszłe możliwości dofinansowania unijnego dla rybaków", które odbędzie się 6 czerwca br. w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach przy ul. Staszica 2. Szczegóły na stronie LGR.
Przetarg śmieciowy po otwarciu ofert PDF Drukuj
piątek, 24 maj 2013
Od 1 lipca 2013 roku zmienia się system odbioru odpadów komunalnych. Nowa ustawa śmieciowa zobowiązuje gminę do prawidłowego gospodarowania odpadami. Obowiązek ten do tej pory spoczywał na mieszkańcach. Kolejną ważną zmianą jest to, że od 1 lipca br. odpady komunalne muszą trafić do instalacji przetwarzania odpadów odpowiednio do tego przystosowanych i spełniających surowe wymogi unijne.
Czytaj całość...
Pierwsze w historii medale Mistrzostw Polski dla MKS Czechowice-Dziedzice PDF Drukuj
piątek, 24 maj 2013
W rozgrywanych 18-19 maja br. w Bydgoszczy XXIX Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Kajakarstwie zawodnicy MKS w konkurencji C-2 10000 m juniorów młodszych Mateusz Borgieł i Jakub Gola zdobyli srebrny medal! Również srebrny medal w konkurencji K-2 10000 m zdobyli juniorzy Tobiasz Gola i Kamil Klimca minimalnie przegrywając walkę o złoto. Gratulujemy!
Czytaj całość...
Projekt "Arboretum Inspiruje" z GP-1 doceniony PDF Drukuj
czwartek, 23 maj 2013
Czechowickie gimnazjum zgłosiło swój projekt na edukacyjne wykorzystanie ogrodu przyszkolnego na konkurs grantowy organizowany przez Fundację Nasza Ziemia, Żywiec Zdrój SA i Lasy Państwowe. 17 maja nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Po stronie natury" i jednym z laureatów jest właśnie projekt Arboretum Inspiruje.
Czytaj całość...
Zaproszenie na sesję PDF Drukuj
wtorek, 21 maj 2013
We wtorek 28 maja br. od godz. 10 w sali nr 305 gmachu Urzędu Miejskiego
w Czechowicach-Dziedzicach,
Plac Jana Pawła II 1
odbędzie się 

sesja Rady Miejskiej

Czytaj całość...
Majówka Sołecka w Zabrzegu - już w ten weekend! PDF Drukuj
wtorek, 21 maj 2013
W najbliższą sobotę, 25 maja br. w Zabrzegu odbędzie się Majówka Sołecka - Festiwal Kuchni Regionalnej "Polski i Słowacki sposób na ziemniaka". Szczegóły i program na plakacie. Zapraszamy!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL