Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start
Gmina wspiera inwestycje powiatowe na drogach PDF Drukuj
czwartek, 18 październik 2012
W piątek, 12 października br. odbył się odbiór techniczny odbudowy drogi powiatowej 4425S (ul. Sikorskiego w Zabrzegu w km 4+576 - 4+696) realizowanej przez Powiat Bielski przy znacznym finansowym współudziale Gminy Czechowice-Dziedzice w ramach usuwania skutków powodzi z 2010 roku.

Zakres robót objął m.in. podniesienie korpusu drogi i przebudowę systemu odwodnienia, co ma zapobiec zalaniu drogi w wyniku ewentualnych podtopień terenu w przyszłości. Fragment odbudowanej drogi zlokalizowany jest w rejonie skrzyżowania ulic Sikorskiego – Korfantego - Objazdowej – Iłownickiej.

>>> zdjęcia

Czytaj całość...
VII Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Czechowice-Dziedzice w Tarokach PDF Drukuj
czwartek, 18 październik 2012
W sobotę, 27 października br. w budynku OSP na Lipowcu (ul. Zamkowa) odbędą się VII Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Czechowice-Dziedzice w Tarokach. Impreza odbywa się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Zapraszamy!
Uwaga! Przerwy w dostawie prądu PDF Drukuj
środa, 17 październik 2012
TAURON Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej, w dniach 22-14 października br. planowane są wyłączenia energii elektrycznej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Szczegółowy wykaz ulic, na których planuje się przerwy w dostawie prądu, znajduje się poniżej.
Czytaj całość...
Zaproszenie na Koncert Charytatywny PDF Drukuj
wtorek, 16 październik 2012
Zapraszamy 26 października br. o godz. 17 na IV Koncert Charytatywny pod Patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic w ramach IX Kampanii "Hospicjum to też życie".
Czytaj całość...
Pamiątkowe drzewo w ogrodzie przyszkolnym w Gimnazjum Publicznym Nr 1 PDF Drukuj
wtorek, 16 październik 2012
Sosna zwyczajna, ale nie do końca taka „zwykła” została 16 października br. posadzona na terenie ogrodu przy Gimnazjum Publicznym Nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

 

Drzewo przekazało szkole Nadleśnictwo Bielsko, a niezwykłość tego okazu podkreśla fakt, że nasiono, z którego owa sosna wyrosła było jednym z poświęconych przez papieża Benedykta XVI w czasie Jego pielgrzymki do Polski w 2006 r.

Czytaj całość...
Wystawa E. Dwurnika w MDK! PDF Drukuj
wtorek, 16 październik 2012
Do końca października w galerii Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oglądać można wystawę prac wybitnego malarza i grafika, jednego z najbardziej rozpoznawalnych osobowości polskiej sztuki współczesnej Edwarda Dwurnika.
Czytaj całość...
Uwaga: budowa kanalizacji - utrudnienia na drogach! PDF Drukuj
poniedziałek, 15 październik 2012
W związku z prowadzonymi pracami budowlano-montażowymi związanymi z budową kanalizacji sanitarnej w ramach Projektu „Regulacja gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Czechowice-Dziedzice” informujemy o planowanym rozpoczęciu i kontynuacji robót oraz przewidywanych utrudnieniach z tym związanych
Czytaj całość...
Nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty dla nauczycieli z naszej gminy PDF Drukuj
piątek, 12 październik 2012
9 października br. w żywieckim zamku wręczono tegoroczne nagrody Śląskiego Kuratora Oświaty (2012). Wśród wyróżnionych, zasłużonych dla oświaty osób, którym przyznano nagrody znaleźli się trzej nauczyciele z czechowickich szkół - Damian Żelazny i Mirosław Olek oraz Jarosław Grzybowski.
Czytaj całość...
Uwaga! Przerwy w dostawie prądu PDF Drukuj
czwartek, 11 październik 2012
TAURON Dystrybucja informuje, że ze względu na konieczność przeprowadzenia prac modernizacyjnych na sieci elektroenergetycznej, w dniach 16-18 października br. planowane są wyłączenia energii elektrycznej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Szczegółowy wykaz ulic, na których planuje się przerwy w dostawie prądu, znajduje się poniżej.
Czytaj całość...
Przedszkolaki z wizytą w Urzędzie Miejskim PDF Drukuj
czwartek, 11 październik 2012
W środę 10 października br. w Urzędzie Miejskim odbyła się lekcja patriotyzmu dla dzieci z Przedszkola Katolickiego. Przedszkolaków ugościł Zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec.
Czytaj całość...
Komunikat PKM PDF Drukuj
wtorek, 09 październik 2012
W związku z planowanym zamknięciem ulicy Legionów na wysokości budynków AZK, wprowadzony zostanie objazd dla linii nr 6.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL