Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow grudzień 2009 arrow Świąteczne dekoracje w mieście
Świąteczne dekoracje w mieście PDF Drukuj E-mail
piątek, 18 grudzień 2009
Przystrajanie ulic miejskich światełkami jest już dobrą tradycją podkreślającą zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Oświetlone drzewa na deptaku i placu Jana Pawła II, oświetlenia na przydrożnych słupach, choinki przy rondzie i dworcu PKP, świetlne bramy rozwieszone nad ulicami oraz fontanna świetlna nadają miastu, zwłaszcza wieczorową porą, wyjątkowy charakter oraz wprowadzają mieszkańców w świąteczny nastrój. Zobacz przyozdobione miasto w GALERII.

Nowością  w tym roku są iluminacje na drzewach na placu Jana Pawła II  w postaci „spadających sopli”, kolorowe kurtyny  wraz z bombkami  i szpicami rozwieszone na żywych choinkach przy rondzie Solidarności oraz bogato przystrojona choinka przy rozjeździe dróg Prusa i Niepodległości.

Sznury lampek oplotły korony drzew na deptaku przy ul. Słowackiego. Na głównych ulicach pojawiły się migoczące gustowne ozdoby oraz bramy świetlne. Na latarniach przy ul. Marsz. Piłsudskiego przysiadły gwiazdy a przy Placu Wolności zawisły światełka w kształcie choinkowych bombek.

Prawdziwie świątecznym centrum miasta stał się plac Jana Pawła II, na którym została zamontowana fontanna świetlna  imitująca efekt płynięcia strumieni wodnych i spadających kropel wody. W tym roku rozbudowano fontannę o kolejne 12 elementów świetlnych umieszczonych na specjalnie przygotowanej konstrukcji umocowanej w niecce basenu. 

Co roku będziemy starali się kupić coś nowego, jeżeli tylko będą środki w budżecie. Stare elementy dekoracyjne będą odnawiane i posłużą do dekorowania ulic poza centrum miasta - mówi Janusz Moryto, podinspektor Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami.

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL