Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow grudzień 2009 arrow Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miejskim
Betlejemskie Światło Pokoju w Urzędzie Miejskim PDF Drukuj E-mail
czwartek, 17 grudzień 2009
17 grudnia 2009 r. Komendant czechowickiego Hufca ZHP im. Olgi i Andrzeja Małkowskich harcmistrz Marian Hankus wraz ze swoim zastępcą, druhem przewodnikiem Dawidem Janikiem oraz skarbnikiem harcmistrzynią Marzeną Maliną złożyli przedświąteczną wizytę Burmistrzowi Czechowic-Dziedzic Marianowi Błachutowi oraz Przewodniczącemu Rady Miejskiej Markowi Kwaśnemu. Włodarze miasta, przyjęli z rąk harcerzy tradycyjne „Betlejemskie Światło Pokoju” w postaci płonącej świecy oraz świąteczne życzenia od zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów czechowickiego Hufca ZHP.

Betlejemski ogień gości w Polsce i w Czechowicach-Dziedzicach już po raz dziewiętnasty. Z Groty Narodzenia Pańskiego austriaccy skauci przewożą go do Katedry Wiedeńskiej i przekazują kolegom z innych krajów, by dotarł do wszystkich krańców Europy. Tegoroczne przesłanie akcji brzmi „Wszyscy rodzimy się do służby”, co związane jest z przejściem ZHP do kolejnego roku programowego - Roku Służby.

Związek Harcerstwa Polskiego jest najstarszą i największą organizacją pozarządową i wychowawczą w Polsce. Jako jedyna należy ona do światowych struktur skautingu: WOSM i WAGGGS. Rok 2009 ogłoszono w ZHP Rokiem Braterstwa. Będzie on czasem przygotowań do obchodów stulecia harcerstwa na ziemiach polskich.

W Czechowicach-Dziedzicach Betlejemskie Światło Pokoju harcerze zaniosą do szkół, Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie, Ośrodka Dziennego Pobytu, Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień", Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Felicjanek, kościołów, urzędów i instytucji oraz do niektórych czechowickich firm.


Burmistrz Marian Błachut, przyjmując w Urzędzie Miejskim  ten symbol pokoju, pojednania, braterstwa i miłości dla bliźnich, podziękował w imieniu całej społeczności miasta i złożył gościom najlepsze świąteczno-noworoczne życzenia.
< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL