Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow ŚRODOWISKO arrow ► Segregacja odpadów
Segregacja odpadów PDF Drukuj E-mail
Worki z segregowanymi odpadami komunalnymi z terenu zabudowy jednorodzinnej w Gminie Czechowice-Dziedzice odbierane są przez firmy „Kom Gaz” i „Eko Plus” w 2011 według harmonogramu ustalanego przez firmy - informacje w siedzibach firm.
 
Firmy „Eko Plus” i „Kom Gaz” będą odbierały odpady segregowane tylko w workach zakupionych wcześniej od tych firm i tylko od mieszkańców, którzy mają podpisane umowy z tymi firmami na odbieranie odpadów komunalnych

Cena jednego worka – 4 zł.
 
Worki do segregacji można zakupić w:
- Zakład Usługowo-Handlowy „EKO-PLUS” s.c. Czechowice-Dziedzice, ul. Ślepa 10, tel. 32 215-90-55,
- Zakład Usługowo-Handlowo-Produkcyjny „Kom-Gaz” sp. z o.o. w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 85 tel. 32 215-31-01.

 

>>> System odbioru odpadów '2011 

 

 

Instrukcje poprawnej segregacji:

 

PLASTIK
DO WORKA WRZUCAMY CZYSTE:
 • opakowania po płynach i napojach,
 • pojemniki po produktach mlecznych,
 • pojemniki po art. sypkich, art.gosp.dom. z tworzyw sztucznych,
 • folie,
 • reklamówki,
 • woreczki foliowe.
NIE WRZUCAMY: artykułów wykonanych z połączeń tworzyw z innymi materiałami,
 • tworzyw sztucznych piankowych,  
 
 
 
SZKŁO
WRZUCAMY:
 • opakowania szklane bezbarwne i kolorowe, tj.butelki, słoiki itp.wolne od zanieczyszczeń metalami i  tworzywami,
NIE WRZUCAMY:
 • luster i szkła zbrojonego,
 • fajansu i porcelany,
 • zużytych żarówek,
 • lamp jarzeniowych,
 • stłuczki szklanej,
 • szkła nietłukącego typu DURALEX,ARCOROC,VEROCO,
Uwaga: proszę nie tłuc szkła, grozi rozerwaniem worka!


W/w instrukcje są aż 4 razy powtórzone na każdym worku, także trudno ich nie zauważyć podczas wrzucania odpadów.

Jeszcze raz zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców o przestrzeganie powyżej prezentowanych instrukcji.
 
 
 
Odpady komunalne
Odpady komunalne to odpady, które powstają w gospodarstwach domowych. Należy je gromadzić w pojemnikach na ten cel przeznaczonych. Z terenu każdej posesji odpady komunalne odbiera firma wywozowa zgodnie z zawartą umową pomiędzy mieszkańcem, a firmą wywozową, posiadającą zezwolenie Burmistrza na prowadzenie działalności w zakresie odbierania odpadów komunalnych. W imieniu mieszkańców zabudowy wielorodzinnej stosowne umowy zawierają zarządcy Wspólnot i Spółdzielni Mieszkaniowych.
Średnio w ciągu 1 miesiąca mieszkaniec naszej gminy wytwarza 80 litrów odpadów komunalnych, zgodnie z wskaźnikiem przyjętym w regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie naszej gminy.

Odpady komunalne niebezpieczne
Do komunalnych odpadów niebezpiecznych zaliczamy: zużyty sprzęt elektroniczny, elektryczny, zużyte: baterie, oleje silnikowe, lampy fluorescencyjne /świetlówki/ termometry zawierające rtęć, przeterminowane środki ochrony roślin, opakowania po środkach ochrony roślin, przeterminowane: farby, lakiery, lekarstwa ,opakowania po farbach, lakierach.


Odpady komunalne niebezpieczne można bezpłatnie przekazać specjalistycznej firmie po wcześniejszym wypełnieniu ankiety dotyczącej odpadów niebezpiecznych. Akcja odbierania odpadów niebezpiecznych z terenu posesji prowadzona jest od roku 2005. Do roku 2007 zebrano około 13 ton odpadów niebezpiecznych oprócz zebranych odpadów azbestowych.


A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL