Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow ŚRODOWISKO arrow Czystość i porządek
Ochrona zwierząt PDF Drukuj E-mail

Osoby utrzymujące zwierzęta domowe winny zapewnić odpowiednie środki bezpieczeństwa dla otoczenia oraz właściwą opiekę nad tymi zwierzętami. Szczegółowe obowiązki właścicieli zwierząt domowych określa Regulamin utrzymywania czystości i porządku na terenie gminy.

W Urzędzie Miejskim wydawane są bezpłatne identyfikatory dla psów, które powinny zostać przypięte do obroży psów. W przypadku zgubienia psa, który posiada przypięty identyfikator zawsze łatwiej można ustalić właściciela. Zdarzają się również przypadki, kiedy nie można ustalić właściciela zabłąkanego lub porzuconego psa. W takiej sytuacji bezdomne zwierzę zostaje przewiezione do schroniska w Cieszynie, na podstawie zawartej umowy pomiędzy gminą a schroniskiem. Koszty wyłapania oraz utrzymania bezdomnego zwierzęcia w schronisku są bardzo wysokie, dlatego też zadbajmy o należytą opiekę nad swoimi czworonożnymi podopiecznymi.

Zarządcy  zabudowy wielorodzinnej po wcześniejszym zgłoszeniu do Straży Miejskiej mogą skorzystać z klatki samołapki, przeznaczonej do wyłapywania bezdomnych kotów, bytujących na terenach osiedli mieszkaniowych. Po złapaniu, koty przewożone są do kliniki weterynaryjnej, gdzie poddawane są zabiegom streylizacji. Po wykonaniu zabiegu, koty wypuszczane są do poprzedniego środowiska.

 

A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL