Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow listopad 2009 arrow Wystawa w partnerskim mieście Orlova
Wystawa w partnerskim mieście Orlova PDF Drukuj E-mail
piątek, 13 listopad 2009
foto: /www.biblioteka.czechowice.euW dniach 5-6 listopada br. w Orlovej, partnerskim mieście Czechowic-Dziedzic, miała miejsce XIV doroczna wystawa przedsięwzięć realizowanych przez czeskie organizacje i stowarzyszenia. Wystawa odbyła się dzięki zaangażowaniu Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Orlovej reprezentowanego przez Mariana Jędrzejczyka. Obecne były również władze partnerskiego miasta – starosta Jiři Michalik oraz jego dwaj zastępcy: Radislav Mojžišek i  Martin Sliwka. Czechowice-Dziedzice reprezentowała Miejska Biblioteka Publiczna, której bogato zaaranżowane stoisko skupiało uwagę licznie zwiedzających.
 
Wystawa w Orlovej, ciesząca się wśród mieszkańców miasta ogromnym powodzeniem, to przegląd działalności funkcjonujących w tym mieście stowarzyszeń. O różnorodności zainteresowań niech świadczy fakt, że na wystawie można było podziwiać np. robótki ręczne, ale także wypieki, przetwory spożywcze, wyrabiane z naturalnych produktów kosmetyki, ale także wystawę kaktusów, drobnego inwentarza, osiągnięcia klubu modelarskiego, można się było zapoznać z działalnością i osiągnięciami klubów sportowych, wędkarskich, turystycznych, straży pożarnych, ale to także wystawy historyczne i bibliofilskie.
 
foto: www.biblioteka.czechowice.euDuże zainteresowanie wzbudzały warsztaty artystyczne, które prowadzone były przez pracowników Biblioteki. W czasie krótkiej nauki przy czechowickim stoisku zwiedzający poznawali tajniki bibułkarstwa artystycznego pod kierunkiem Ewy Kmiecik-Wronowicz oraz Ewy Medoń-Piętka, zaś pod okiem Urszuli Bolek tajemnicą przestawała być technika „iris folding”. 
 
W dowód uznania dla podejmowanych przedsięwzięć kulturalnych, oraz na pamiątkę udziału w tegorocznej wystawie, reprezentacja Czechowic-Dziedzic otrzymała pamiątkowy dyplom.
< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL