Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow wrzesień 2009 arrow Ku pamięci Henryka Puzonia
Ku pamięci Henryka Puzonia PDF Drukuj E-mail
wtorek, 29 wrzesień 2009
Sobota 26 września  br. upłynęła pod znakiem biegowej rywalizacji w ramach trzeciego Międzynarodowego Biegowego Memoriału im. Henryka Puzonia oraz Biegu Koroną Jeziora Goczałkowickiego,  który odbył się na stadionie w Zabrzegu. Dzięki sprzyjającej pogodzie i miłej atmosferze zawodów, na  twarzach uczestników  można było zauważyć uśmiech, radość i szczęście, kiedy mijali metę. Zapraszamy na fotoreportaż do Galerii.

W wielkim wydarzeniu sportowym naszego regionu udział wzięli m.in. burmistrz Marian Błachut, zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny, członek Zarządu Powiatu Bielskiego Stanisław Pięta, dyrektor MOSiR Adam Leśnik, radni Damian Żelazny i Krzysztof Szczypka. Organizatorzy międzynarodowej imprezy sportowej stanęli na wysokości zadania. Fundatorem nagród dla zwycięzców był Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Wszystkich zawodników do wyczerpujących biegów rozgrzewała Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-dziedzicach z siedzibą w Zabrzegu pod dyrekcją Piotra Olearczyka.

Uczestnicy memoriału mieli za dobry wzór wspaniałego sportowca, trenera, wychowawcę i organizatora – Henryka Puzonia, któremu poprzez udział w biegu oddali cześć i hołd. 

Henryk Puzoń swoją pracą przyciągał rzesze młodzieży do uprawiania sportu, a zwłaszcza lekkiej atletyki, którą sam trenował uczestnicząc w różnego typu zawodach lekkoatletycznych, a także maratonach i biegach ulicznych na terenie całego kraju. Wraz z rozpoczęciem pracy zawodowej, swój wolny czas poświęcał dzieciom i młodzieży a także na organizowaniu zawodów sportowych (lekkoatletycznych, biegów przełajowych, piłki nożnej, siatkówki, gimnastyki artystycznej), po to, by młodzi ludzie poznawali sport od wewnątrz, by poczuli jego smak i podążali za nim. Znajomi, uczniowie ciepło wspominali nauczyciela, wielkiego człowieka.

Zwycięzcy, jak również wszyscy uczestnicy memoriału dzięki swojej wytrwałości sięgają i zapewne nie raz jeszcze sięgać będą po najwyższe laury sportowe.

Zobacz wyniki Biegu Głównego.
Zobacz wyniki Biegów Memoriałowych.< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL