Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow sierpień 2009 arrow Straż Miejska w silniejszym składzie
Straż Miejska w silniejszym składzie PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 17 sierpień 2009
Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście, zwiększona została obsada kadrowa Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach o dodatkowych 8 etatów. Ta niewątpliwie korzystna dla mieszkańców zmiana,  pozwoli dopilnować strażnikom miejskim porządku na naszych ulicach przez 24 godziny na dobę, przez pełne siedem dni w tygodniu.
 
W piątek, 14 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach Burmistrz Marian Błachut w towarzystwie Komendanta Straży Miejskiej Mirosława Janko,  Kierowników Straży Miejskiej  Leszka Czopka i Zbigniewa Karpety wręczył nowym aplikantom, wśród których jest 5 mężczyzn i 3 kobiety, nominację  na Strażników Miejskich. W ten sposób skład etatowy został uzupełniony. W chwili obecnej trzydziestu dwóch strażników czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem w naszym mieście.

Aplikanci  w osobach Beata Staroń, Rafał Mrzygłód, Sylwia Karpeta, Anna Guzy, Amadeusz Giza, Krzysztof Gałuszka, Grzegorz Fajkis, Marcin Biber otrzymali również upoważnienia do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego oraz świadectwa ukończenia kursu w stopniu podstawowym na strażnika miejskiego.

- Funkcja strażnika miejskiego jest funkcją odpowiedzialną. Patrolujecie ulice, czuwacie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy, kontrolujecie ruch drogowy. Gdy zachodzi potrzeba, pomagacie ludziom dotkniętym nieszczęściem – pożarem, nawałnicą, podtopieniami.  Jesteście obecni wszędzie tam, gdzie zagrożone jest mienie, bezpieczeństwo, zdrowie i życie obywatela. Wasza służba wymaga ogromnego zaangażowania,  bywa że  narażacie  własne zdrowie i życie. Jestem przekonany, że również społeczeństwo naszego miasta zauważy i doceni  Wasz trud w utrzymaniu porządku i ładu. Składam Wam życzenia satysfakcji z pełnionej trudnej i odpowiedzialnej służby, zdrowia i wszelkiej pomyślności -  powiedział do aplikantów Burmistrz Marian Błachut.

- We wrześniu, mieszkańcy będą mogli zauważyć na ulicach naszego miasta patrole rowerowe,  dzięki którym strażnicy będą bardziej dostępni dla społeczeństwa. Na rowerach mogą wjechać do parku, na osiedla, ludzie mogą bezpośrednio z nimi porozmawiać i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w mieście – zapowiedział komendant Straży Miejskiej inż. Mirosław Janko.

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL