Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow czerwiec 2013 arrow Konferencja "Program eTwinning w województwie śląskim"
Konferencja "Program eTwinning w województwie śląskim" PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 17 czerwiec 2013
W środę 12 czerwca br. w Sali Marmurowej Sejmu Śląskiego odbyła się konferencja połączona z prezentacją osiągnięć dwunastu szkół z województwa śląskiego realizujących europejski program eTwinning, zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.

 

 

 

Celem konferencji było przybliżenie nauczycielom i dyrektorom szkół idei programu eTwinning, jak również zaprezentowanie dobrych praktyk w realizacji projektów edukacyjnych w ramach tego programu.

Do przygotowania prezentacji w czasie konferencji została zaproszona m.in. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Orła Białego w Czechowicach-Dziedzicach. Szkołę reprezentowała dyrektor - Urszula Polaczek oraz nauczycielki: Maria Sikora, Alicja Prończuk oraz Katarzyna Zawiła-Dudzik. Szkoła zaprezentowała albumy dwunastu zrealizowanych projektów, Krajowe oraz Europejskie Odznaki Jakości, a także Europejską Nagrodę eTwinning 2013, którą K. Zawiła-Dudzik odbierała w tym roku podczas europejskiej gali w Lizbonie.  Nauczycielki z SP 4 chętnie dzieliły się z uczestnikami konferencji opiniami, doświadczeniem i radami na temat skutecznej współpracy europejskiej, która nie wymaga nakładów finansowych, a jest okazją do realizacji wielu celów dydaktycznych i wychowawczych.

W trakcie konferencji, oprócz wystąpień śląskich ambasadorów programu eTwinning, zaprezentowano dwa zwycięskie projekty: “Bermuda Triangle” – projekt Zespółu Szkół Gimnazjum nr 6 Szkoła Podstawowa nr 13 w Zawierciu nagrodzony w konkursie „Nasz projekt eTwinning – IX edycja 2013” w kategorii gimnazja oraz “Intercultural dialogue through fairy tales, drama and art.” – projekt nagrodzony w kategorii specjalnej: Nagroda Porozumienia Międzykulturowego im. Mevlany w Europejskim Konkursie eTwinning 2013, który przedstawiła  Katarzyna Zawiła-Dudzik z czechowickiej „Czwórki”.

Warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa nr 4 angażuje się w realizację projektów europejskich od początku istnienia programu eTwinning, czyli od 2005 roku, a działania uczniów i nauczycieli „Czwórki” były wielokrotnie nagradzane Odznakami Jakości na szczeblu krajowym i europejskim. Udział w konferencji i możliwość zaprezentowania swoich osiągnięć w siedzibie Sejmu Śląskiego to dla szkoły znaczące wyróżnienie.

>>> zdjęcia

SP4/art.wł.

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL