Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow czerwiec 2013 arrow Dzień dziecka "z zapałem"
Dzień dziecka "z zapałem" PDF Drukuj E-mail
czwartek, 13 czerwiec 2013
W sobotę 8 czerwca br. na terenie Parku przy osiedlu Północodbyła się impreza plenerowa ZAPALEŃCY – Aktywny Dzień Dziecka. Była do znakomitej zabawy, ale i zdobycia wielu ciekawych umiejętności przez najmłodszych i poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej gminy. 

>>> zdjęcia

 

 

Impreza rozpoczęła się od koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej i pokazu grupy mażoretek NEMEZIS. Na scenie prezentowały się tez grupy szkolne i kulturalne działające na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. W pobliżu sceny w specjalnym namiocie Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego były wydawane młodym uczestnikom imprezy specjalne karty uczestnika. Na kartach tych umieszczono program imprezy, schematyczną mapkę parku i terenów GP1 z zaznaczonymi tzw. STREFAMI AKTYWNOŚCI. Wewnątrz kart znalazły się miejsca na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności. Uczestnicy imprezy po pobraniu kart poruszali się po terenie parku i GP1 i uczestniczyli w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w strefach aktywności - były m.in. pokazy i zajęcia z pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, zajęcia na strzelnicy oraz w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, szachy) oraz prezentacje z zakresy profilaktyki, kultury i czytelnictwa. Zadaniem uczestników było zebranie co najmniej 6 pieczątek w trakcie trwania imprezy z różnych stref aktywności. Uprawniało to uczestnika imprezy do odbioru nagrody w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Koszulki zostały ufundowane przez partnera imprezy PG SILESIA. Po zamknięciu stref, na zakończenie imprezy odbył się koncert zespołu The Shivers.

Organizatorami bądź współorganizatorami imprezy były Zarządy Osiedli Barbara, Renardowice, Północ i Dziedzice, Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Gimnazjum Publiczne nr 1, Gimnazjum Publiczne nr 3, Hufiec ZHP Czechowice-Dziedzice, Grupa PCK Czechowice-Dziedzice, Związek Strzelecki STRZELEC, Miejski Klub Sportowy, KS Judo Czechowice-Dziedzice, UMKS "Trójka". Partnerem imprezy było PG SILESIA.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie imprezy, a wszystkim uczestnikom - za udział i znakomita zabawę!

 

 

 

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL