Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow czerwiec 2013 arrow Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego
Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego PDF Drukuj E-mail
wtorek, 11 czerwiec 2013
24 maja br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość publikacji przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego wydanej pierwszy raz w Polsce Białej Księgi Bezpieczeństwa Narodowego RP. Po raz pierwszy w jednym, jawnym dokumencie przedstawiono i oceniono system bezpieczeństwa państwa obejmujący sferę ochronną, obronną, społeczną i gospodarczą.

 

 

Biała Księga Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej to ponad 200-stronicowy dokument, w którym opisany został cały system bezpieczeństwa narodowego. Adresowany jest on do przedstawicieli władzy rządowej i samorządowej, organizacji pozarządowych, instytucji analitycznych, młodzieży i środowisk akademickich. Ma przyczyniać się do pogłębiania wiedzy oraz świadomości społecznej o bezpieczeństwie Polski i Polaków – wszystkich jego dziedzin: obronnej, ochronnej, społecznej i gospodarczej. W Księdze można znaleźć odpowiedzi na pytania - Jaki jest stan bezpieczeństwa Polski? Jakie zmiany możemy prognozować w perspektywie 20 lat? Jakie wynikają z nich strategiczne kierunki kształtowania bezpieczeństwa Polski? Jak powinniśmy się do tego przygotowywać?

Publikacja powstała na podstawie wyników prac Komisji Strategicznego Przeglądu Bezpieczeństwa Narodowego, który był pierwszym tego typu przeglądem zrealizowanym w Polsce. Przeprowadzono go na polecenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego od listopada 2010 r. do września 2012 r.

>>> zobacz szczegóły

 

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL