Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow czerwiec 2013 arrow ZAPALEŃCY - Aktywny Dzień Dziecka - już w najbliższą sobotę!
ZAPALEŃCY - Aktywny Dzień Dziecka - już w najbliższą sobotę! PDF Drukuj E-mail
wtorek, 04 czerwiec 2013
W najbliższą sobotę 8 czerwca br. w godzinach 15-21 w Parku przy osiedlu Północ w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się impreza plenerowa ZAPALEŃCY – Aktywny Dzień Dziecka. To okazja do znakomitej zabawy, ale i zdobycia wielu ciekawych umiejętności przez najmłodszych i poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej gminy. Zapraszamy!

 


W parku znajdzie się scena, przy której naprzeciwko sceny rozłożony zostanie również namiot, w którym w razie niepogody będzie można obserwować występy sceniczne. Impreza rozpocznie się od koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej i pokazu grupy mażoretek NEMEZIS. Na scenie będą się też prezentowały grupy szkolne i kulturalne działające na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Program imprezy na plakacie poniżej.

W pobliżu sceny w specjalnym namiocie Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego będą wydawane młodym uczestnikom imprezy specjalne karty uczestnika. Na kartach tych umieszczono program imprezy, schematyczną mapkę parku i terenów GP1 z zaznaczonymi tzw. STREFAMI AKTYWNOŚCI. Wewnątrz kart znajdują się pola na pieczątki, potwierdzające udział uczestnika imprezy w zajęciach organizowanych w poszczególnych strefach aktywności.
Uczestnicy imprezy po pobraniu kart będą poruszać się po terenie parku i GP1 i uczestniczyć w wybranych przez siebie zajęciach, grach i prezentacjach w strefach aktywności - będą m.in. pokazy i zajęcia z pierwszej pomocy i PCK, pokazy strażackie i harcerskie, zajęcia na strzelnicy oraz w różnego rodzaju grach i dyscyplinach sportowych (piłka nożna, siatkówka, koszykówka, kajaki, judo, szachy) oraz prezentacje z zakresy profilaktyki, kultury i czytelnictwa. Zadaniem uczestników jest zebranie co najmniej 6 pieczątek w trakcie trwania imprezy z różnych stref aktywności. Uprawnia to uczestnika imprezy do odbioru nagrody w postaci pamiątkowej koszulki z logo imprezy. Koszulki są fundowane przez partnera imprezy PG SILESIA. Miejscem potwierdzenia zaliczenia co najmniej 6 stref i odbioru nagrody będzie namiot Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego pod sceną.

Strefy aktywności zostaną uruchomione ok. godz. 17:00 po zakończeniu części scenicznej i mają funkcjonować do godz. 19:30. Po zamknięciu stref, na zakończenie imprezy odbędzie się koncert zespołu The Shivers.

Organizatorzy:
Zarządy Osiedli Barbara, Dziedzice, Północ i Renardowice
Urząd Miejski
Miejski Dom Kultury
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Miejska Biblioteka Publiczna
organizacje, stowarzyszenia i kluby sportowe działające na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice
Gimnazjum Publiczne nr 1

Partner:
PG SILESIA

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL