Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow kwiecień 2013 arrow Zaproszenie na warsztaty profilaktyczne
Zaproszenie na warsztaty profilaktyczne PDF Drukuj E-mail
wtorek, 23 kwiecień 2013
Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach informuje, że w ramach funkcjonowania Punktu Konsultacyjnego, mieszkańcy Gminy mogą bezpłatnie uczestniczyć w cyklu warsztatów profilaktycznych pn. „Luźne rozmowy
o poważnych sprawach”
.

 

 

 

Warsztaty poprowadzi mgr Piotr Rychły - pedagog resocjalizacyjny, absolwent Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalista z zakresu pedagogiki resocjalizacyjnej
 z elementami profilaktyki. Szkoleniowiec - praktyk z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z trudną młodzieżą, nieletnimi przestępcami, osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, narkomanami, twórca autorskich programów szkoleniowych z zakresu patologii społecznej
w odniesieniu do relacji nauczyciel - uczeń, rodzic – dziecko.

W najbliższym czasie zaplanowano następujące bloki tematyczne:

23.04.2013 r. „Narkotyki – czy mojemu dziecku to grozi?” – spotkanie poświęcone narkotyzowaniu się przez dzieci i młodzież, sygnały ostrzegawcze, symptomy, strategie zaradcze.
• 21.05.2013 r. „ Problemy wychowawcze okresu dorastania” – tematem spotkanie będzie m. in. odpowiedzialność karna nieletnich, odpowiedzialność rodziców za czyny nieletnich, prawa i obowiązki wychowawców i nauczycieli.
• 18.06.2013 r. „ Agresywny czyli słaby – agresja rówieśnicza”- spotkanie będzie poświęcone agresywnym zachowaniom dzieci i młodzieży. Czym jest agresja i przemoc, jak jej przeciwdziałać?

Spotkania odbywać się będą w Punkcie Konsultacyjnym, który obecnie mieści się przy
ul. Węglowej 56 (przyziemie kościoła p.w. św. Barbary, obok biblioteki) o godzinie 18.00.

Warsztaty adresowane są dla dorosłych mieszkańców Czechowic-Dziedzic. Zapraszamy wszystkich rodziców, dziadków, opiekunów, nauczycieli, pedagogów i wychowawców. Zapewniamy miłą, przyjazną atmosferę i kompetentnego wykładowcę, który postara się odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania.

Telefon do Punktu Konsultacyjnego czynny tylko w czasie dyżurów: 669 818 036

Dodatkowych informacji udziela: Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 3/3 tel. 32 214 7161.


ZAPRASZAMY!

UM/PPU

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL