Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow marzec 2013 arrow 7. Rajd Czechowicki rekordowy i w tym roku
7. Rajd Czechowicki rekordowy i w tym roku PDF Drukuj E-mail
wtorek, 26 marzec 2013
W ubiegły weekend 7. Rajd Czechowicki zainaugurował tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. 22 i 23 marca na terenach Gminy Czechowice-Dziedzice rywalizowała rekordowa liczba 70 załóg. Wśród startujących 7. Rajdu Czechowickiego byli uczestnicy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz Rajdowego Pucharu Polski.

 

 

Trasa o długości niecałych 30 km składająca się z sześciu odcinków specjalnych w tym roku okazała się nadzwyczaj trudna. Przedłużająca się zimowa aura zdecydowanie nie ułatwiała szybkiego pokonywania zakrętów, a niektórzy zawodnicy zmuszeni byli przedwcześnie zakończyć rajd.
Linię mety przekroczyło 51 załóg. Najlepszymi czasami w klasyfikacji generalnej i tym samym wygrywając 7 Rajd Czechowicki, popisała się załoga Piotr Pacek i Łukasz Chojecki uzyskując 10 sekundową przewagę nad drugimi Adrianem Łabusiem i Bożydarem Grzywaczewskim. Najniższy stopień podium ze stratą 17 sekund do pierwszego miejsca zajęła załoga Dariusz Twardzik i Michał Żelazko. W klasie "Gość" wśród której byli zawodnicy startujący w Rajdowym Pucharze Polski, najszybsze czasy odnotowali Virnik i Michał Grzudziński wyprzedzając o 29 sekund, zajmujących drugie miejsce, Kacpra Wróblewskiego i Tomasza Borko. Na trzecim miejscu znaleźli się Jacek Płonka i Krzysztof Barnat. Na skutek wypadku jednej z załóg, ostatni odcinek specjalny został odwołany.

Rajdy Samochodowe w Czechowicach-Dziedzicach rozgrywane są od 1995 roku. Wśród zawodników rywalizujących na odcinkach specjalnych byli m.in. Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar, Robert Gryczyński, Łukasz Sztuka, Robert Herba, czy obecny trzykrotny Mistrz Polski w Rajdach Samochodowych Kajetan Kajetanowicz.

>>> zdjęcia (fot. Szymon Olma)

Więcej galerii zdjęć oraz filmy video z tegorocznej 7 edycji Rajdu Czechowickiego dostępne są na stronie internetowej www.rajdczechowicki.pl oraz na www.facebook.com/rajdczechowicki.
 

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL