Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow wrzesień 2012 arrow W Bibliotece o współczesnym wzornictwie w rękodziele
W Bibliotece o współczesnym wzornictwie w rękodziele PDF Drukuj E-mail
czwartek, 13 wrzesień 2012
Nowy cykl wykładów, warsztatów artystycznych, wizyt polsko-czeskich i wystaw adresowany do osób dorosłych rozpoczyna Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach oraz Městská knihovna  Orlová, w ramach projektu „Kultura jest modna”. 

 

 

 


Ideą przewodnią proponowanych przedsięwzięć jest połączenie wiedzy z zakresu historii obyczajów, mody w stroju oraz przedmiotach codziennego użytku ze współczesnym wzornictwem w rękodziele. Wśród technik proponowanych podczas warsztatów artystycznych znajdą się: sutasz, frywolitki, emaliowanie biżuterii, malowanie jedwabiu i szkła. Swoją wiedzę poszerzą uczestnicy biorąc udział w dwóch wyjątkowych wykładach oraz podczas wspólnych wizyt polsko-czeskich. Bogaty program projektu zakończy wystawa. Realizacja zaplanowana została na okres październik 2012-czerwiec 2013.

Serdecznie zapraszamy dorosłych mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice do wzięcia udziału w tej atrakcyjnej formie wykorzystania czasu wolnego. Wszystkie warsztaty oraz wykłady będą organizowane w lokalu Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Zamkowa 76 w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach popołudniowych. Wyjazdy planowane są w dni wolne od pracy.

Inauguracyjny wykład „Elementy zdobnicze w stroju europejskim i przedmiotach codziennego użytku”, w ramach projektu odbędzie się w dniu 1 października br. o godz. 16 w lokalu Filii Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul. Zamkowa 76 w Czechowicach-Dziedzicach.

W trosce o profesjonalne przygotowanie przedsięwzięć organizatorzy proszą o zapisy do 28 września: 32 215 20 01, 32 215 30 51 lub Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Niepodległości 32/34, Dział Promocji pok. nr 5.

 

 

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL