Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow wrzesień 2012 arrow 22 września Dniem Bez Samochodu - skorzystaj BEZPŁATNIE z komunikacji miejskiej PKM!
22 września Dniem Bez Samochodu - skorzystaj BEZPŁATNIE z komunikacji miejskiej PKM! PDF Drukuj E-mail
czwartek, 13 wrzesień 2012
22 września obchodzimy Europejski DZIEŃ BEZ SAMOCHODU. W tym dniu właściciele (współwłaściciele) samochodu mogą BEZPŁATNIE korzystać z przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice! Przejazd taki może odbyć się BEZ BILETU - na podstawie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu ze zdjęciem.

 

 

Bezpłatny przejazd autobusami PKM Czechowic-Dziedzice wprowadziła 4 września br. Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach uchwałą zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego oraz uprawnień do ulg i przejazdów bezpłatnych środkami lokalnego transportu zbiorowego wykonywanego przez samorządowy zakład budżetowy – Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, a także określenia rodzajów dokumentów poświadczających te uprawnienia. 

Przepis dotyczy wszystkich osób korzystających 22 września każdego roku z przejazdów autobusami PKM Czechowice-Dziedzice, posiadających w chwili dokonywania przejazdu przy sobie dowód rejestracyjny samochodu oraz dokument umożliwiający ustalenie tożsamości i zawierający zdjęcie osoby korzystającej z przejazdu, na wszystkich liniach i we wszystkich autobusach PKM Czechowice-Dziedzice, bez ograniczenia ilościowego czy czasowego.


Idea DNIA BEZ SAMOCHODU
powstała w 1998 roku we Francji. Celem kampanii jest kształtowanie wzorców zachowań proekologicznych, upowszechnienie informacji o negatywnych skutkach używania samochodu, przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu, promocja transportu publicznego oraz pokazanie, że życie w mieście bez samochodu jest nie tylko możliwe, ale także o wiele przyjemniejsze. Kampania przyczynia się również do zmniejszenia hałasu i zanieczyszczenia powietrza, przez co wpływa na polepszenie jakości życia w mieście.

W Polsce Dzień bez Samochodu obchodzony jest od 2002 roku, pod patronatem Ministerstwa Środowiska.

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL