Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow wrzesień 2012 arrow Piknik Rodzinny przy fontannie
Piknik Rodzinny przy fontannie PDF Drukuj E-mail
wtorek, 11 wrzesień 2012
8 września br. na Placu Jana Pawła II po raz kolejny odbył się Piknik Rodzinny otwierający Jesienną Szkołę Profilaktyki. Impreza zorganizowana przez Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych była imprezą bezalkoholową promującą zdrowy styl życia.

Tegoroczny piknik był też połączony z promowaniem wartości rodzinnych i głoszeniem haseł Ogólnopolskich Kampanii „Postaw na Rodzinę” oraz Zachowaj Trzeźwy Umysł, w których to kampaniach nasza Gmina uczestniczyła.

Uczestników pikniku oraz zaproszonych gości przywitał Burmistrz Marian Błachut, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny oraz Przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – Joanna Badowska.

>>> zobacz zdjęcia

 

 

 

 

W sobotnie popołudnie na placu przy fontannie zrobiło się gwarno, kolorowo i bardzo radośnie. Dla dzieci przygotowano dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny i zamki, z których mogły korzystać nieodpłatnie. Dzieci mogły też skorzystać z malowania twarzy.

Dużą atrakcją dla uczestników pikniku był pokaz umiejętności psa policyjnego zorganizowany przez policjantów z Wydziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej. Stróże prawa uczyli też najmłodszych w jaki sposób zrobić tzw. żółwika, czyli jaką przyjąć postawę w sytuacji  ataku przez agresywnego czworonoga.
Gwiazdą tegorocznego pikniku był zespół muzyczny DZIEŃ DOBRY, który wśród mieszkańców Czechowic-Dziedzic jest bardzo znany i lubiany.

Wcześniej jednak na uczestników imprezy czekały nie lada atrakcje przygotowane przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Na placu przy fontannie pojawiła się cała plejada gwiazd. W rolę Maryli Rodowicz wcieliła się znana aktorka – Grażyna Bułka, która oprócz występów w teatrze oraz Telewizji Katowice, na co dzień mieszka w Czechowicach-Dziedzicach. Zaś postać Krzysztofa Krawczyka wykreowana przez aktora – Tomasza Lorka do złudzenia przypominała oryginał. Widzowi byli zdumieni widząc jak Marcin Miller z zespołu Boys patrzy czule w kierunku Annie Lennox. Tym razem aktorskie małżeństwo: Marta i Rafał Sawiccy wspaniale zagrali swoje role wcielając się w znane postacie. Zawsze uśmiechnięta Majka Suprun śpiewnym „A hoj to sem ja” rozbawiała nie tylko dzieci. Jej postać Haliny Vondrackovej – podbiła serca słuchaczy.


Dużym powodzeniem cieszyły się też stoiska przygotowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy których znajdowały się ulotki i broszury, można było skorzystać z fachowego poradnictwa lub wypróbować specjalne alkogogle symulujące upojenie alkoholowe. Członkowie Komisji rozdawali dzieciom uczestniczącym w pikniku mleko w kartonikach oraz jabłka. Swoje stoisko i kramik z wykonanymi przez siebie pracami prezentowała również Świetlica socjoterapeutyczna „Zatoka”.

Szczudlarze nie mogli nadążyć z wykonywaniem z balonów śmiesznych zwierzątek, gdyż byli nieustannie oblegani przez dzieci. W ich wykonaniu maluchy mogły zobaczyć także pokaz baniek mydlanych.
Dzięki zaprzyjaźnionym ratownikom z czechowickiego oddziału Ratownictwa PCK, dzieci mogły zobaczyć sprzęt ratunkowy oraz przećwiczyć wykonywanie resuscytacji. Dla uczestników pikniku przygotowano też niespodziankę w postaci nieodpłatnych biletów na Oratorium Czechowickie „Żywioły”.

Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy, że dali wspaniały przykład jak można się dobrze bawić bez alkoholu i już zapraszamy na przyszłoroczny piknik. Jednak przede wszystkim pragniemy serdecznie podziękować naszym sponsorom, darczyńcom i przyjaciołom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu pikniku. I tak dziękujemy Panu Mariuszowi Fiedorkowi z czechowickiego oddziału Kasy Stefczyka, Panu Tomkowi Kopciowi z Restauracji „KARO”, Pani Hulbój oraz Państwu Byrskim z kawiarni „Malinowa – Asteria”, Panu Zbigniewowi Antczakowi z firmy Agrocomex z Jabłonowa Pomorskiego, Naczelnikowi Wydziału Prewencji w Biesku-Białej – panu Mariuszowi Kulińskiemu oraz całemu jego zespołowi, strażakom z OSP, ratownikom Ratownictwa PCK Czechowice-Dziedzice oraz konsultantom Piotrowi Polakowi i Piotrowi Rychłemu, którzy dyżurowali tym razem przy stoisku Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL