Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow czerwiec 2012 arrow Oficjalne logo Czechowic-Dziedzic
Oficjalne logo Czechowic-Dziedzic PDF Drukuj E-mail
piątek, 08 czerwiec 2012

29 maja
br. Rada Miejska jednogłośnie uchwaliła przyjęcie logo Gminy Czechowice-Dziedzice oraz zasady jego używania i wykorzystywania.
Logo stanie się oficjalnym symbolem miasta po upływie 14 dni od opublikowania uchwały Rady Miejskiej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.
 
 
 
 
 
 
Przyjęcie logo Gminy Czechowice-Dziedzice umożliwi wdrożenie opartego na nim systemu identyfikacji wizualnej pozwalającego budować pozytywne wyobrażenie o Czechowicach-Dziedzicach oraz utrwalać pożądany wizerunek wśród mieszkańców, gości i turystów. 
 
 
Logo i system identyfikacji wizualnej służyć będą także realizacji kampanii promocyjnych gminy.
 
Logo zostało wybrane w drodze międzynarodowego konkursu, realizowanego w ramach projektu „Jak cię widzą, tak cię piszą – identyfikacja wizualna Czechowic-Dziedzic w Euroregionie Beskidy”. Projekt ten jest realizowany w partnerstwie z Miastem Orlova z Czech przy wsparciu ze środków unijnych w ramach Funduszu Mikroprojektów z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013. Środki finansowe zostały pozyskane z Euroregionu Beskidy.

Autorem projektu logo jest Paweł Kapczyński z Żernicy. Kolorystyka projektu podkreśla charakter miasta, czerwona kropka to zapał, pasja, pracowitość, ciepło, kolor życia. Zieleń nawiązuje do natury, bogactwa przyrodniczego, lasów, a kolor niebieski do rzek i licznych zbiorników wodnych. To wszystko sprawia, że przedstawiony projekt nabiera uniwersalnego charakteru, a to jeden z wyznaczników przy projektowaniu logotypów.
- „Mamy tu połączenie dwóch miejscowości Czechowic i Dziedzic, dwie skrzyżowane ze sobą linie w kształcie łuku symbolizują dobre połączenie komunikacyjne, połączenie krainy zieleni i błękitu"- mówi prof. sztuk plastycznych Michał Kliś.  

Ostateczny wygląd znak otrzymał po pracy grafików firmy Media Partner W. Czyżewski, W. Lorenc S. J. z Katowic. Logo zostało uprzestrzennione, przez co przybrało bardziej dynamiczną formę. Dodano również logotyp, czyli tekst będący uzupełnieniem znaku graficznego, na który składają się nazwa gminy oraz hasło promocyjne – „Czechowice-Dziedzice. Miasto z zapałem”.

Logo, obok herbu Czechowic-Dziedzic ma stanowić jedyny dopuszczony do stosowania w komunikacji marketingowej  znak promocyjny gminy Czechowice-Dziedzice. Przeznaczony będzie do celów promocyjnych, reklamowych, popularyzatorskich, korespondencyjnych itp.

Logo stanie się oficjalnym symbolem miasta po upływie 14 dni od opublikowania uchwały Rady Miejskiej w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Załączniki do pobrania:

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL