Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow kwiecień 2012 arrow Logo zaprezentowane, gadżet nie wybrany
Logo zaprezentowane, gadżet nie wybrany PDF Drukuj E-mail
środa, 25 kwiecień 2012
W poniedziałek, 23 kwietnia br. w Pałacu Kotulińskich odbyła się konferencja prasowa, której przedmiotem była prezentacja wypracowanych elementów projektu „Jak cię widzą, tak cię piszą – identyfikacja wizualna Czechowic-Dziedzic w Euroregionie Beskidy”.

 

 

 

 

Projekt ten jest realizowany w partnerstwie z Miastem Orlova z Czech przy wsparciu ze środków unijnych w ramach Funduszu Mikroprojektów z Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska na lata 2007-2013. Środki finansowe zostały pozyskane z Euroregionu Beskidy.

W konferencji uczestniczyły władze gminy, dyrektorzy miejskich jednostek organizacyjnych, przedstawiciele mediów oraz specjalni goście, m. in. prof. zw. Michał Marian Kliś – Kierownik Katedry Projektowania Komunikacji Wizualnej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Ewa Gołębiowska – Dyrektor Zamku Cieszyn oraz Marian Jędrzejczyk – członek Koła Miejscowego Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego Orlova-Lutynia, przedstawiciel czeskiego partnera projektu.

Naczelnik Wydziału Strategii, Rozwoju i Promocji Grzegorz Wąsik przedstawił stan realizacji projektu. Zaprezentował wnioski z „Programu promocji Czechowic-Dziedzic w Euroregionie Beskidy na lata 2012-2017”, efekty konkursu na logo gminy, a także prace nad systemem identyfikacji wizualnej.

>>> prezentacja

Kolejnym elementem spotkania była prezentacja hasła i oficjalnego logo Czechowic-Dziedzic, które stanowić będzie podstawowy element promujący markę miasta i stanie się oficjalną częścią identyfikacji wizualnej Czechowic-Dziedzic. Logo przeznaczone będzie do celów promocyjnych, reklamowych, popularyzatorskich, korespondencyjnych itp. Autorem projektu logo jest Paweł Kapczyński z Żernicy, którego praca znalazła uznanie wśród Komisji Konkursowej międzynarodowego konkursu. Ostateczny wygląd znak otrzymał po pracy grafików firmy Media Partner W. Czyżewski, W. Lorenc S. J. z Katowic. Logo zostało uprzestrzennione, przez co ma bardziej dynamiczną formę. Dodano również logotyp, czyli tekst będący uzupełnieniem znaku graficznego, na który składają się nazwa gminy oraz hasło promocyjne.W drugiej części konferencji pan Michał Lorenz, współwłaściciel firmy Media Partner, zaprezentował księgę znaku, opisującą zasady i przykłady zastosowania logo gminy na różnych nośnikach. Pod koniec swojej prezentacji przedstawił projekt nowych biletów komunikacji miejskiej, wykorzystujących nowe logo.

>>> prezentacja

Po zakończeniu konferencji odbyło się posiedzenie komisji konkursowej, oceniającej prace, które napłynęły w konkursie na gadżet gminy. W terminie wskazanym w ogłoszeniu o konkursie, tj. do 16 kwietnia spłynęło łącznie 11 propozycji. Komisja obradowała pod przewodnictwem Burmistrza Mariana Błachuta. Członkowie komisji dokładnie zapoznali się z przesłanymi koncepcjami gadżetu i postanowili nie przyznać zwycięstwa żadnej z propozycji. W najbliższym czasie zostanie więc ponownie ogłoszony konkurs na gadżet.

 

 

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL