Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow kwiecień 2012 arrow Uhonorowano Honorowych Dawców Krwi
Uhonorowano Honorowych Dawców Krwi PDF Drukuj E-mail
środa, 25 kwiecień 2012
Na sesji Rady Miejskiej 24 kwietnia br. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut i Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny uhonorowali i wyróżnili Honorowych Dawców Krwi z dwóch klubów HDK PCK działających ne terenie naszej Gminy.

 

 

 

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach powstał w roku 1999 z połączenia zlikwidowanych klubów działających na terenie Czechowic-Dziedzic takich jak KWK Silesia, Kontakt, Walcownia Metali DZIEDZICE, Zapałkownia, Rafineria. Klub corocznie organizuje z Klubami T.R.W. oraz PKP CARGO kilkanaście akcji oddawania krwi, w tym dwie wielkie akcje na Placu Jana Pawła II, gdzie mogą również zmierzyć poziom cukru w krwi i ciśnienie tętnicze mieszkancy naszej Gminy. Założycielem i pierwszym Prezesem był Edward Stachnik, zastępca Andrzej
Olszewski, sekretarzem Piotr Giemza. Obecnie Prezesem jest Piotr Giemza. Klub skupia 643 krwiodawców, w tym 177 kobiet. Zasłużonych l-go stopnia jest 106 krwiodawców, w tym 14 kobiet. W roku 2011 Klub pozyskał 168500 ml krwi pełnej, a razem z Klubem T.R.W. 240750 ml krwi pełnej.

Klub HDK-PCK im. Ludwika HIRSZFELDA T.R.W. S.S. Poland powstał w 1977 r. Założycielami byli: E. Stachnik, R. Wobik, J. Chmura i L. Martyniak. Po licznych perturbacjach przez FSM, FIAT-a aż do T.R.W. obecnie. W tym roku Klub obchodzi 35-lecie istnienia. Klub skupia 47 krwiodawców, w tym zasłużonych I-go, II-go, III-go stopnia jest 26 krwiodawców - w tym 5 kobiet. Klub przeprowadza akcje krwiodawstwa z klubami naszej Gminy (ok. 18 w roku) i organizuje zawody dla krwiodawców i ich rodzin. W roku 2011 Klub pozyskał 72250 ml krwi pełnej.

Podziękowania od Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej za działalność na rzecz honorowego dawstwa krwi otrzymali Irena Martyniak, Piotr Giemza i Jarosław Kluka (Klub HDK przy UM), Lucjan Martyniak, Sławomir Mazur i Piotr Nowicki (Klub HDK im. L. Hirszfelda) oraz Bogdan Ogrocki - Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej i Katarzyna Ożóg-Gilowska - Wiceprezes Oddziału Rejonowego PCK w Bielsku-Białej.

 

 
 
 
 
 
 
 
< Poprzedni   Następny >
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL