Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow lipiec 2011 arrow Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, 6-7 października 2011r.
Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw, 6-7 października 2011r. PDF Drukuj E-mail
czwartek, 21 lipiec 2011
 6 i 7 października 2011 roku w Katowicach, odbędzie się I Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw - jedno z największych spotkań biznesowych adresowanych do sektora MŚP w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu dwóch dni odbędzie się 11 paneli dyskusyjnych, w których udział weźmie 80 prelegentów z Polski i zagranicy. Organizatorem Kongresu jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Kongres zainauguruje wystąpienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Wszystkie osoby zainteresowane udziałem w Kongresie proszone są o zarejestrowanie się na stronie interenetowej Kongresu www.kongresmsp.eu. Z uwagi na fakt, iż spodziewanych jest ponad 2500 uczestników organizator Kongresu prosi nie odkładać decyzji na ostatni moment.
 
Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do przedstawicieli sektora MŚP, samorządów terytorialnych oraz instytucji naukowo-badawczych. Europejski charakter Kongresu podkreślą zagraniczni goście m.in. z Hiszpanii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Czech, Słowacji, Austrii, Chorwacji, Słowenii, Rosji, oraz sześciu państw Partnerstwa Wschodniego. Zaprezentują oni doświadczenia europejskie w obszarze wspierania rozwoju MŚP w oparciu o sposoby zdobywania wiedzy na temat działalności gospodarczej i przedsiębiorczości, procedury oraz koszty związane z założeniem firmy a także możliwości reprezentowania interesów MŚP wobec władzy publicznej. Udział w Kongresie jest bezpłatny.
 
Głównymi tematami Kongresu będą zagadnienia związane z analizą obecnego stanu MŚP w Polsce i w państwach Unii Europejskiej, z uwzględnieniem przede wszystkim barier i zagrożeń, z jakimi spotykają się przedsiębiorcy. Sesje panelowe traktować będą również na temat roli otoczenia biznesu i samorządu terytorialnego w tworzeniu warunków i instrumentów dla rozwoju oraz wzmocnienia potencjału tego sektora, internacjonalizacji polskich firm oraz współpracy nauki i biznesu dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Nie zabraknie również tak ważnych tematów jak: rodzinna przedsiębiorczość, etyka w biznesie czy społeczna odpowiedzialność biznesu.
 
Kongresowi towarzyszyć będą Targi usług i produktów dla MŚP Biznes Expo, w ramach których instytucje będą mogły zaprezentować swoją ofertę małym i średnim firmom. Organizatorzy zarezerwowali miejsce dla blisko 200 wystawców, których ekspozycje będzie można odwiedzać przez dwa dni.
 
Szczegółowe informacje znajdują na na stronie organizatora Regionalnej Izby Gospodarczej.
< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL