Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow lipiec 2011 arrow Obowiązek wpisu do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie
Obowiązek wpisu do ewidencji obiektów świadczących usługi hotelarskie PDF Drukuj E-mail
środa, 20 lipiec 2011
Osoby świadczące usługi hotelarskie w innych obiektach niż obiekty hotelarskie zobowiązane są przed rozpoczęciem działalności zgłosić taki obiekt do ewidencji prowadzonej  w gminie właściwej ze względu na położenie obiektu.

Obowiązek ten dotyczy wszystkich, którzy świadczą usługi hotelarskie w obiektach, które nie są obiektami hotelarskimi (czyli nie są: hotelem, motelem, pensjonatem, kempingiem, domem wycieczkowym, schroniskiem i schroniskiem młodzieżowym).

Zgodnie z zapisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych, usługi hotelarskie to: krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc do ustawienia namiotów lub przyczep samochodowych oraz świadczenie, w obrębie obiektu, usług z tym związanych.

Pod pojęciem innych obiektów mogących świadczyć usługi hotelarskie rozumie się ośrodki wczasowe, domki letniskowe, ośrodki kolonijne, ośrodki szkoleniowo-wypoczynkowe, kwatery prywatne, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, internaty i szkoły zamienione w czasie wakacji i ferii na schroniska.

W związku z powyższym, prosimy wszystkie osoby, które prowadzą (bez zgłoszenia) na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice usługi hotelarskie i inne usługi noclegowe o niezwłoczne złożenie wniosku o wpis obiektu do ewidencji.

Ponadto, przypominamy, że przed rozpoczęciem świadczenia usług hotelarskich w obiektach hotelarskich (których nazwy są prawnie zastrzeżone) przedsiębiorca jest zobowiązany uzyskać na własny wniosek zaszeregowanie tego obiektu do odpowiedniego rodzaju i kategorii w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.
 
< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL