Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow marzec 2011 arrow Zaproszenie na spotkanie - organizacje pozarządowe
Zaproszenie na spotkanie - organizacje pozarządowe PDF Drukuj E-mail
poniedziałek, 14 marzec 2011
Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące projektu

„Region aktywnych organizacji” Spotkanie odbędzie się 31 marca br. (czwartek) o godz. 10:00 w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, sala nr 305, II piętro 

 

 

Stowarzyszenie Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST”, Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS i Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS Projekt zapraszają do udziału w projekcie „Region aktywnych organizacji – utworzenie mobilnych centrów informacji i wspierania NGO w woj. śląskim” realizowanym w okresie od 1 stycznia 2011 r. do 31 grudnia 2012 r. Głównym celem projektu jest wsparcie rozwoju organizacji pozarządowych z dziesięciu powiatów województwa śląskiego. Działania przewidziane w ramach wsparcia rozpoczną się w kwietniu 2011r. Udział w projekcie jest bezpłatny.


Głównym celem projektu jest wzmocnienie potencjału sektora organizacji pozarządowych w woj. śląskim poprzez ułatwienie dostępu do usług infrastrukturalnych i indywidualnego wsparcia dla min. 120 organizacji pozarządowych. W tym celu na obszarach, w których brakuje ośrodków wspierających, utworzone zostaną i będą funkcjonowały do 31.12.2012 r. mobilne centra informacji i wspomagania organizacji pozarządowych.
Projekt ma za zadanie wspieranie nowych inicjatyw w postaci nowych organizacji lub programów działania na obszarach, gdzie działalność organizacji jest deficytowa, jak również zwiększenie motywacji i umiejętności korzystania ze wsparcia przez organizacje już istniejące. Oferta ta obejmuje realizację programu indywidualnego wsparcia, szkolenia, warsztaty i doradztwo w zakresie tematów ogólnych i specjalistycznych dotyczących działalności III sektora w kontekście diagnozy potrzeb lokalnych, które są adresowane do ogółu organizacji na danym terenie.  


W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

tel. 32 757 66 37


Szczegółowe informacje o projekcie znajdą państwo na stronie:
www.aktywneorganizacje.pl

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL