Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow październik 2008 arrow Cmentarz komunalny - miejska inwestycja
Cmentarz komunalny - miejska inwestycja PDF Drukuj E-mail
piątek, 10 październik 2008
CmentarzZakończył się I etap rozbudowy cmentarza komunalnego przy Kościele pw. Św. Katarzyny. Pierwszy etap rozbudowy cmentarza obejmował ok. 1 ha gruntu, co pozwoliło na uzyskanie 1172 miejsc na groby. Zaprojektowana ilość miejsc pochówku pozwoli na wykonywanie usług pogrzebowych, w zależności od sposobu pochówku, przez okres od 5 -10 lat.

Od północy cmentarz komunalny graniczy z ogrodzeniem istniejącego cmentarza wyznaniowego, od wschodu i południa z terenem rolnym, a od zachodu przylega do terenów zieleni „Zespołu - przyrodniczo - krajobrazowego".   W ramach I etapu wybudowano układ przecinających się pod kątem prostym alejek, z alejkami żwirowymi między grobami oraz pole grzebalne dla pochówków urnowych obsadzone wysoką zielenią. Wzdłuż płotu wydzielono miejsce pod grobowce. Utworzono także plac gospodarczy o nawierzchni żwirowej oddzielony murem od cmentarza, który w okresie Wszystkich Świętych będzie udostępniony do parkowania pojazdów. Teren cmentarza został ogrodzony.
Łączny koszt realizacji inwestycji wynosił ok. 900.000 zł. Dodatkowo, w ramach zaplanowanych środków finansowych, wykonano drogę dojazdową z kostki brukowej do wybudowanej części cmentarza.

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL