Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow sierpień 2010 arrow Komunikat dla osób pobierających świadczenia rodzinne
Komunikat dla osób pobierających świadczenia rodzinne PDF Drukuj E-mail
środa, 18 sierpień 2010

Pamiętaj, aby dostarczyć aktualne zaświadczenie!

Osoby pobierające świadczenia rodzinne, których dzieci ukończyły 16 r. ż. i więcej zobowiązane są do 10 września br. do dostarczenia aktualnego zaświadczenia ze szkoły, potwierdzającego podjęcie lub kontynuację nauki w szkole lub w szkole wyższej w roku szkolnym 2010/2011.

 Tylko na podstawie zaświadczenia będą wypłacane dodatki z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego i z tytułu dojazdu. W przypadku niedostarczenia zaświadczenia wypłata świadczeń rodzinnych zostanie wstrzymana.


Jeżeli dziecko podejmie od 1 września  naukę w szkole ponadgimnazjalnej, której siedziba znajduje się w innej miejscowości niż miejsce zamieszkania to wtedy do zasiłku rodzinnego przysługuje dodatek z tytułu dojazdu w wysokości 50 zł. miesięcznie (dodatek przysługuje od września do czerwca). Świadczenie wypłaca się od miesiąca, w którym wpłynie wniosek o wypłatę tego dodatku. Jeżeli zostanie złożony do 10 września 2010r. świadczenie zostanie wypłacone we wrześniu. Do wniosku należy dołączyć aktualne zaświadczenie ze szkoły.

Ponadto osoby, które aktualnie pobierają zasiłek rodzinny na dzieci, które z dniem 01.09.2010r. rozpoczną roczne przygotowanie przedszkolne (tzw. zerówkę), proszone są o składanie wniosków o przyznanie prawa do dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego. Dodatek ten wypłacany będzie we wrześniu bieżącego roku w wysokości 100 zł. na dziecko. Ważne jest, że wniosek o ww. dodatek należy złożyć do 30.10.2010 r.
 
Szczegółowych informacji na temat świadczeń rodzinnych udzielają pracownicy Wydziału Świadczeń Społecznych w pokoju 106 Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach pracy Urzędu lub pod nr telefonu (32) 214-71-12

 Komunikat dla osób, które będą ubiegać się o świadczenia rodzinne od 1 listopada 2010 r.

Informujemy, że od 1 listopada 2010 r. rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy.                           

W związku z tym pracownicy Wydziału Świadczeń Społecznych Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach od 1 września do 30 listopada 2010r. będą przyjmować wnioski o przyznanie prawa do zasiłku rodzinnego i dodatków, wnioski o ustalenie prawa do zasiłku pielęgnacyjnego oraz wnioski o ustalenie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego. Prawo do świadczeń rodzinnych będzie ustalane na podstawie dochodu rodziny uzyskanego w 2009r. (nie dotyczy: zasiłku pielęgnacyjnego oraz świadczenia pielęgnacyjnego). Dochód ten nie może przekraczać 504 zł. na osobę w rodzinie albo 583 zł., gdy w rodzinie jest dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością.


Szczegółowe informacje udzielane są w pokojach 106 Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach pracy Urzędu.

 

< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL