Oficjalny Serwis Urzędu Miejskiego CZechowice - Dziedzice
brak flash
Start arrow AKTUALNOŚCI arrow październik 2008 arrow 25-lecie istnienia Działu Osób Starszych w Ośrodku Dziennego Pobytu
25-lecie istnienia Działu Osób Starszych w Ośrodku Dziennego Pobytu PDF Drukuj E-mail
czwartek, 09 październik 2008
Z okazji  25-lecia istnienia Działu Osób Starszych w Ośrodku Dziennego Pobytu w Czechowicach-Dziedzicach dnia 8 października br. Burmistrz Marian Błachut w towarzystwie swego zastępcy Macieja Kołoczka złożył wyrazy uznania na ręce kierowniczki Sylwi Karas-Klimek za wysiłek i  zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej. GALERIA.

Podziękował za troskę  wkładaną w opiekę nad pensjonariuszami, za umacnianie w nich poczucia bezpieczeństwa i własnej wartości, za to, że w przyjaznych murach Działu Osób Starszych podopieczni mogą liczyć na fachową pomoc, serce i życzliwość. W uroczystości wzięła udział dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Bogusława Balcarek, zastępca dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Hanna Żołdak, Teresa Witosz kierownik placówki z najdłuższym stażem, kierownik Świetlicy Zatoka Renata Buryło, kierownik Domu Pomocy Społecznej  Maria Szlagura, pracownicy działu świadczeń, księgowości oraz pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej.  Obecni również byli wychowawcy, którzy w ciągu tych dwudziestu pięciu lat swoją pracą, zaangażowaniem i pomysłami ten dział tworzyli.

Dział Osób Starszych w Ośrodku Dziennego Pobytu  zapewnia wszystkim osobom o zróżnicowanym stanie zdrowia oraz w różnym wieku dzienny pobyt i posiłek, podstawowe świadczenia opiekuńcze, rekreacyjno-kulturalne, edukacyjne oraz ćwiczenia rehabilitacyjne. Ośrodek może świadczyć usługi dla 30 osób w pomieszczeniach dostosowanych dla osób niepełnosprawnych.

- Takie Ośrodki Dziennego Pobytu są niezbędne dla osób starszych, samotnych, schorowanych, ponieważ zapewniają fachowa opiekę, pomoc, dają poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Pozwalają na nowo odnaleźć sens życia, czerpać z niego radość i dzielić się uśmiechem z innymi ludźmi – mówiła podopieczna Działu Osób Starszych Wiktoria Kłaptocz.

Cześć artystyczna jubileuszu rozpoczęła się od występu zespołu regionalnego „Dankowianie” z Dankowic. Był to wspaniały występ taneczno wokalny, cała publiczność śpiewała niektóre znane piosenki, refreny wraz z Dankowianami. Później swój program artystyczny zaprezentowali podopieczni prowadzeni przez terapeutkę Monikę Sobik. Przygotowali występy taneczne i wokalne dziękując za to, że wiedzą jak piękne może być życie, że proste rzeczy tak naprawdę są najważniejsze i dają wiele radości.
 
Po występach był czas na rozmowy, słodki poczęstunek (zorganizowany dzięki szczodrości sponsorów), oglądanie wystawy prac artystycznych, rękodzieła podopiecznych, słowa refleksji z twórcami.  Całe wydarzenie zapisało się pozytywnym echem u wszystkich uczestników jubileuszu.
< Poprzedni   Następny >
A- A+
BIP Czechowice - Dziedzice
 

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, 43-502 Czechowice-Dziedzice
Telefon: 032 214-71-10, Fax: 032 214-71-52, um@um.czechowice-dziedzice.pl

strony internetowe CANEUM.PL