header image
Start
Zapraszamy do odwiedzin nowej strony internetowej Urzędu Miejskiego
wtorek, 02 grudzień 2008
Szanowni Państwo,

Uruchomiliśmy nową wersję oficjalnego serwisu internetowego Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach www.czechowice-dziedzice.pl wzbogaconą o nową oprawę graficzną oraz o nowy układ treści, bardziej przejrzysty, umożliwiający dotarcie do interesującej Państwa informacji przy pomocy jedynie „trzech kliknięć”.

Naszym zamiarem jest stworzenie nowej jakości portalu miejskiego, kreującego wizerunek przyjaznej i profesjonalnej administracji wykorzystującej narzędzia społeczeństwa informacyjnego. W oficjalnym serwisie internetowym Urzędu Miejskiego znajdą Państwo aktualne informacje o wydarzeniach odbywających się na terenie naszej gminy oraz w okolicy, dowiedzą się o działaniach prowadzonych przez samorząd. Chcielibyśmy również  zapewnić Państwu szybki i łatwy dostęp do informacji dotyczących funkcjonowania Urzędu Miejskiego. Podniesiona została funkcjonalność serwisu, zbudowane zostały nowe działy: Rada Miejska, Edukacja, Kultura, Sport, Rozwój Miasta, Środowisko, Zdrowie oraz Informator z bazą teleadresową ważniejszych placówek w naszym mieście. Nowy serwis został zintegrowany z Biuletynem Informacji Publicznej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób niedowidzących wprowadziliśmy funkcje powiększania czcionki oraz kontrastu. Dla internautów na bieżąco śledzących informacje o naszym mieście, umożliwiliśmy subskrypcję newslettera.

Stworzyliśmy użyteczną bazę z informacjami, których często Państwo poszukujecie, a które zebrane są w jednym miejscu. W najbliższym czasie będziemy uzupełniać poszczególne moduły tematyczne, jednocześnie zachęcamy Państwa do współtworzenia strony internetowej, do zgłaszania nam wszelkich uwag i opinii oraz ewentualnych sugestii, co do zawartości strony, jak i wskazania nam Państwa oczekiwań tematycznych, jakie zdaniem Państwa winny się znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Urzędu Miejskiego.

Zapewniamy, że Państwa sugestie i wnioski w znacznym stopniu przysłużą się lepszemu funkcjonowaniu oficjalnego serwisu Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach czego i Państwu i sobie życzymy. Wszelkie Państwa sugestie i propozycje prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, musisz mieć włączony Javascript by go zobaczyć

Życzymy miłego pobytu na naszej stronie oraz zapraszamy do częstych odwiedzin.

Redakcja www.czechowice-dziedzice.pl
Ogólnopolski Dzień Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych
piątek, 19 wrzesień 2008
Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 11 września wzięła udział w ,,Ogólnopolskim Dniu Odpowiedzialnej Sprzedaży wyrobów tytoniowych”. Ta jednodniowa akcja edukacyjno-kontrolna była kulminacją XI edycji Programu STOP18!, który od 1998 roku działa na rzecz zapobiegania dostępowi niepełnoletnich do wyrobów tytoniowych.
Czytaj całość...
Budżet po I półroczu 2008 r.
piątek, 19 wrzesień 2008
Burmistrz wydał zarządzenie w sprawie przedstawienia  sprawozdania z wykonania budżetu gminy Czechowice-Dziedzice za I półrocze 2008 r. Sprawozdanie zostało przekazane Radzie Miejskiej oraz zostało przesłane do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w celu zaopiniowania.

Czytaj całość...
Festiwal Kultur Narodowych w Orlovej
czwartek, 18 wrzesień 2008
W sobotę 13 września br. w naszym partnerskim mieście Orlova w Republice Czeskiej odbył się 2 Festiwal Kultur Narodowych. - Jako przewodniczący Komisji ds. mniejszości narodowych orlowskiej rady miasta chciałem zaktywizować i jednocześnie zintegrować wokół wspólnej idei wielonarodowościowe środowisko naszego regionu – powiedział radny Bohuslav Chwajol. Zobacz Naszą Galerię.

Czytaj całość...
Terminy zebrań mieszkańców
czwartek, 18 wrzesień 2008

Informujemy, że w październiku  br. odbędą się  zebrania mieszkańców.w Osiedlach: Południe, Tomaszówka, Lesisko oraz w sołectwie Zabrzeg. W czasie zebrań  przyjmowane będą propozycje zadań Osiedli i Rady Sołeckiej do projektu budżetu na 2009 r.  oraz omawiane będą sprawy bieżące . Podajemy terminy  zebrań, jednocześnie zachęcamy do licznego udziału.

 •2 października 2008 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej  Nr 3
– Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla „Południe”

• 6 października 2008 r. o godz. 17.00 w  Gimnazjum Publicznym  Nr 3
     – Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla „Tomaszówka”
• 10 października 2008 r. o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej  Nr 4
    – Ogólne Zebranie Mieszkańców Osiedla „Lesisko”
• 19 października 2008 r. o godz. 10.00 w  strażnicy OSP Zabrzeg
   - Zebranie Wiejskie w Zabrzegu
Szkolenie dla sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych
czwartek, 18 wrzesień 2008
Urząd Miejski w Czechowicach – Dziedzicach organizuje szkolenie dla
sprzedawców i właścicieli punktów sprzedaży napojów alkoholowych pt.
 „ Przeciwdziałanie sprzedaży alkoholu nieletnim w oparciu
o przepisy obowiązującego prawa”.
Szkolenie odbędzie się w dniu 25 września 2008r.  w godzinach  9.00 do 11.00
 w Urzędzie Miejskim   w Czechowicach - Dziedzicach w  sali 305.
Szkolenie jest bezpłatne!!!
 
Czytaj całość...
OBWIESZCZENIE Burmistrza Czechowic-Dziedzic
środa, 17 wrzesień 2008
Obwieszczenie Burmistrza  Czechowic-Dziedzic z dnia 17 września 2008 r. O REJESTRACJI PRZEDPOBOROWYCH MĘŻCZYZN urodzonych w 1990 roku.

Czytaj całość...
Rondo Solidarności"
wtorek, 16 wrzesień 2008
Burmistrz Marian Błachut, poseł do sejmu RP Stanisław Szwed, oraz działacze „Solidarności” lat -80-tych - Zbigniew Stryczek i Krystyna Jurczyk  odsłonili  w dniu 14 września br. tablicę nadającą nazwę „Solidarności” rondu w zbiegu ulic J. Słowackiego, J. Piłsudskiego oraz Niepodległości. Zobacz Naszą Galerię.

Czytaj całość...
Otwarcie Bielskiego Parku Techniki Lotniczej
poniedziałek, 15 wrzesień 2008
Uroczyste przecięcie wstęgi, to kulminacyjny moment uroczystości otwarcia Bielskiego Parku Techniki Lotniczej, które miało miejsce 11 września 2008 r. Zobacz Naszą Galerię.

Czytaj całość...
Stypendia Rady Miejskiej - wnioski do 15 października 2008 r.
poniedziałek, 15 wrzesień 2008
Do 15 października 2008 r. należy składać wnioski o przyznanie stypendium dla wybitnie uzdolnionych uczniów i studentów zamieszkałych na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Uchwałą Rady Miejskie Nr XXXVII/406/05 z dnia 19 września 2005 r. wybitnie uzdolnionym uczniom od trzeciej klasy gimnazjum i studentom do 25 roku życia zamieszkałym na terenie gminy Czechowice-Dziedzice może zostać przyznane stypendium w dziedzinie:

Czytaj całość...
Zapraszamy na uroczystość nadania nazwy - rondo Solidarności
piątek, 12 wrzesień 2008
W niedzielę, 14 września  br.  odbędzie się uroczystość nadania rondu u zbiegu ulic J. Słowackiego, Niepodległości i J. Piłsudskiego w Czechowicach-Dziedzicach nazwy „Solidarności”. W imieniu Komitetu Organizacyjnego tj. Terenowej Sekcji NSZZ „Solidarność”, przewodniczącego Rady Miejskiej i Burmistrza Czechowic-Dziedzic zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w uroczystości, poprzedzonej  mszą świętą  w Kościele pw. NMP Królowej Polski o godz. 11.30. 

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Zegar
Dzisiaj jest ..
21 września 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Hipolit, Mateusz
Do końca roku zostało 102 dni.
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online